ŞİİR, KÜLTÜR VE SANAT FORUM

Geri git   ŞİİR, KÜLTÜR VE SANAT FORUM > Genel Kültür > Milli Kültür > Milli Değerler

Seçenekler Stil
Alt 01-15-2008, 10:49 PM   #1
Mana Eri
Katılımcı üye

Mana Eri is on a distinguished road
Standart Bağımsızlığımızın Özeti - İstiklal Marşı

Sevgili arkadaşlar. Türkün ruhu(özü) nedir diye sorsalar, sanırım söz olarak İstiklal Marşı'ndan başka bir belgeyi gösteremezdim. Ülkenin başında bulunanlar arasında olsam, yediden yetmişse her işin başında Bismillahirrahmanirrahim dedirtmeyi belletir gibi, her hafta başında İstiklal Marşını okutarak belletirdim. Devlet dairelerinde rüşvet almaktan çekinmeyen ama maaş zammına gelince mitinglerden bile eksik kalmayan memurlarımızdan, çıkarlarından başka hiç bir amaca hizmet etmeyen sadece ezmeyi ve hakkı engellemeyi bilen, zengini daha zengin, yoksulu ve yoksunu daha fazla yokluk içinde bırakan iş adamlarımıza, uyuşturucu-alkol-kumar batağından kurtulamayan gençliğimizden, koltuğa oturduğu anda ulusu gütmek için oraya çıkarıldığını düşünen temsili güç sahiplerine kadar herkese zorunlu olarak okuttururdum. Gerekirse namazında kıyam eden cemaat gibi, işinde namaz olduğu hakikati ile işte ayakta okuttururdum. Bunları belki vicdan azabı duyarlar da rablerine kesin dönüş yaparlar(arapça nasuh tövbe) diye yapardım. Birlik için daha çocuklara ilk yaşlarındayken o ulu önderin çizdiği yolu anlatmak için elimden geleni yapardım... Hiç kimse nedir bu İstiklal Marşı diye sorgulamaz, sadece tüylerini diken diken eder şekilde güzel okuyanların sesinden dinler geçer. Sözde Türk gençliği birinci görevin gerçeklere gözünü açmaktır. Sözde Ermeni soykırımının Türklere bir yaftalama olduğunu kabul ettirememişken, kimse has delikanlılıktan bahsedemez. Unutmayın sizler ilk okulda okuduğunuz andımızla, bu vatanı size emanet eden şehit dedelerinize karşı sorumlusunuz. Geçtim ondan siz 16 öz devletin bilgelerine ve şehitlerine(rabbe tanıklarına) karşı da sorumlusunuz. İstiklal Marşı sizin özünüzdür.

Buyrun yine 3B(3 boyutlu) Mehmet Akif Ersoy canlandırmasıyla ruhumuzu dinleyelim... Ruhunu dinleyen(salat-ı ikame) kimlik ayaktadır(kıyamdadır)... Saygılıdır(Rüku eder), ardından kendinden ulus kimliğini korumak için bir şeyler ayırıp verenler doğrudadır(zekat)... Kişisel olarak her güne başlayışımda sabah namazımın ardından İstiklal marşımı dinlerim, ve her günün sonunda yatsı namazımın ardından yine İstiklal Marşımı dinler, kendimi sorguya çekerim, ben kimim, kimliğime ne verdim bugün diye. Umarım içinde yatan servetin değerini bilen gençliği diriltir bir gün...Bir ara İstiklal Marşı'nı da öz türkçe olarak, gençlerin daha rahat anlayacağı dilde sunmayı düşünüyorum

Konu Mana Eri tarafından (01-15-2008 Saat 10:55 PM ) değiştirilmiştir..
Mana Eri isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01-15-2008, 10:55 PM   #2
Ozanilo
Senior Member

Ozanilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ozanilo is on a distinguished road

Can Kardeşim,
Bu Ülkenin geleceğine yaptığın bu güzel hizmetini takdir edebilecek bir kelîme bulmakta eksik kaldım.
Rabbim emeklerini âlî eylesin İnşaAllah.
Muhabbetle.
Ozanilo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler
Stil