ŞİİR, KÜLTÜR VE SANAT FORUM

Geri git   ŞİİR, KÜLTÜR VE SANAT FORUM > Genel Bölüm > Genel Gündem ve Güncel Haber

Seçenekler Stil
Alt 05-31-2010, 01:11 PM   #1
serhatkahraman
Özel Üye

serhatkahraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

serhatkahraman is on a distinguished road
Standart Polatlı Ülkü Ocakları'ndan basın açıklaması

BASIN AÇIKLAMASI
(Terör saldırıları ve İsrail’in Türk yardım gemisine saldırısı…)

Bugün tarihler 31 Mayıs 2010’u göstermektedir. Bu tarihi de Türk Milleti unutmamak üzere hafızasına kaydetmektedir.

Hatay'ın İskenderun ilçesinde Deniz İkmal Destek Komutanlığına teröristler saldırı yapmış, edindiğimiz son bilgilere göre 7 askerimiz şehid olmuştur. Son bilgilere göre 6’nın üstünde de yaralı olduğu haberlerde söylenmektedir. Teröristler önce roketatarla ve daha sonra uzun namlulu silahlarla Hatay’ın İskenderun ilçesinde gece 00:40 sularında bu saldırıyı gerçekleştirmişlerdir.

Bugün tarihler 31 Mayıs 2010’u gösterirken bir başka haber ile sinirler iyice gerilmiştir.

Bu haber Filistin’e insanî yardım götürmekte olan Türk Mavi Marmara Gemisine İsrail’in saldırısı idi… Bu saldırı sonucunda da aldığımız son bilgilere göre 2 Türk şehid olmuştur, 30’a yakın ise yaralı vardır.

Askerlerimizin ve bir çok vatandaşımızın katillerini Habur Sınır Kapısı’nda davul zurna ile karşılayanlar ile bir çok günahsızı katleden İsrail’e kucak açanları bir kez daha basın aracılığıyla benzeri vak’aların yaşanmaması için gerekli tepkiyi koymaya davet ediyoruz!

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni küçük düşürücü her hal ve hareketten mevcut iktidar mes’ul tutulacaktır. Türkiye terörle mücadele için gerekli sonucu “açılım” ve benzeri oyalamalar ile alamaz! Türkiye İsrail ile alakalı tavrı da “one minut” yerine daha farklı yaptırımlar kullanarak ortaya koymalıdır. Türkiye’nin birliğine ve dirliğine kastetmişler kim olursa olsun, gerekli yaptırımı Türkiye en sert şekilde vermek zorundadır! Bugünün tarihe geçen vak’aları ile şunu katiyen belirtelim; Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlüdür, hükümet temsilcileri de bu gücü kullanarak haklı bir çok meselemizde gerekli yaptırımlarda bulunarak çözme yoluna gitmelidirler!

Meseleler ciddidir, Türk Bayrağı sevdalısı milyonlarca insan bu meselelerin çözümü için gerekli ciddiyeti beklemektedir.

Polatlı Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak;

terörle mücadelede İskenderun’da şehid olan askerlerimize, İsrail’in saldırısı sonucu Gazze’ye insani yardım götürürken şehid olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Geride kalan kederli aileleri başta olmak üzere, ailelerin ve bizim de mensubu olduğumuz Yüce Türk Milleti’ne baş sağlığı ile Allah’tan büyük sabırlar, yaralı asker ve vatandaşlarımıza da Allah’tan acil şifalar dileriz.

Polatlı Ülkü Ocakları
Eğitim ve Kültür Vakfı
Başkanı
Hasan KARAL

Konu serhatkahraman tarafından (05-31-2010 Saat 02:00 PM ) değiştirilmiştir..
serhatkahraman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Seçenekler
Stil